"اگر چگونه فکر کردن را به ديگران بياموزيم ، چگونه زيستن را خود خواهند آموخت"

 

تاكنون تلاش هاي زيادي براي شناخت كاركرد مغز و فكر انسان انجام گرديده و دانسته ها و تجربه هاي فراواني گرد آوري شده است . به ويژه در دهه هاي اخير نوروساينتيست ها دريافته اند که توانايي هاي مغز انسان را مي توان بهبود بخشيد و از اين راه مي توان بهبود اساسي در زندگي افراد ايجاد کرد . پژوهشهايي در اين زمينه در دانشگاه ها ( از جمله دانشگاه ميشيگان ، استنفورد ، نيوساوت ولز ،... )  انجام گرفته که اين موضوع را تأييد مي کند . از طرف ديگردر تمدن هاي گوناگون راهکارهاي ويژه اي براي بهبود کارکرد فکر انسان سفارش گرديده است . ولي با بررسي  همه ي آن ها آشكار  مي گردد كه هر كس از زاويه اي ويژه آن را درك كرده ( مانند داستان فيل در تاريكي ) و از ديدگاه خود در جهت بهبود كاركرد آن تلاش كرده است .امروزه با پيشرفت هايي كه در دانش هاي گوناگون رخ داده ، زمان آن رسيده كه دانش هاي پراكنده در اين زمينه گردآوري شده و با يك نگاه كلي در دانشي ويژه به آن پرداخته شود .
اين کار در سالهاي گذشته آغاز گرديده و در حال حاضر در ايران با نام مهندسي ذهن RJ شناخته مي شود . همه ي انسان ها يک کامپيوتر همراه که توانمندترين کامپيوتردرجهان مي باشد را در سر خود حمل مي کنند ولي کاربري اين کامپيوتر را نمي دانند . مهندسي ذهن RJ در واقع مهندسي اين کامپيوتر است .  دوره ي تربيت مربي مهندسي دهن گرايش خلاقيت و مهندسي ذهن در چند گرايش دیگر به شکل آکادميک در ايران و مالزي راه اندازي گرديده و يک دوره مربي در سال 1390 فارغ التحصيل گرديده اند . دوره هاي کوتاه مدت براي گروههاي سني گوناگون نيزدر بخش هاي آموزشي از جمله در مدرسه ها ، دانشگاه ها، شرکت ها و . . . اجرا گرديده و در حال اجرا مي باشد . اين دوره ها مهارتي بوده و موجب تقويت مهارت هاي فکري در انسان مي گردد .
شرکت کنندگان در دوره هاي کوتاه مدت ابتدا از نظر فکري مورد سنجش قرار مي گيرند و ازشيوه ي کارکرد مغز خود آگاهي خواهند يافت . سپس کاستي هاي فکري خود را تشخيص داده و به اصلاح آن اقدام مي کنند . پس از رسيدن به آمادگي فکري تمرين هايي را براي بهبود کارکرد مغز خود انجام مي دهند. و شاهد تحولات بسيار بزرگي در زندگي خود خواهند بود . در اين کلاس ها مشکلات فکري به طور کلي برطرف گرديده و شرکت کنندگان هرگز دچار مشکلات فکري مانند استرس ، اضطراب ، افسردگي و ... نخواهند شد . در صورت ادامه دادن تمرين هاي اين رشته توان فکر بسيار زياد شده و فرد نابغه خواهد شد .
فارغ التحصيلان رشته هاي آکادميک مهندسي ذهن RJ توانايي شناخت و حل مسئله در هر سطحي را دارا مي باشند . اين افراد نخبه هايي هستند که در هر زمينه و سطحي مي توانند مشاوره ي فکري ارائه دهند . شناخت مشکلات کارخانه ها ، شرکت ها ، سازمان ها و ... ، ارائه ي راه کار و توانمندسازي از جمله توانمندي هاي اين افراد مي باشد . در آينده وجود چنين افرادي در تمام شغل ها اجتناب ناپذير است .
اين سايت براي دسترسي همه به اين دانش و مهارت هاي فکري و آسان سازي کار شرکت کنندگان در کلاس ها توسط آقاي احسان زند اولين فارغ التحصيل اين رشته در ايران طراحي و راه اندازي شده وهمه ي کارهاي مربوط به مديريت اين سايت را اولين دوره ي فارغ التحصيلان اين رشته در ايران انجام مي دهند.
در اين سايت کارهاي فکري و ايده يابي هايي براي همه ي مردم ارائه مي گردد که شرکت در آن بر اساس سفارش هاي گفته شده در هر مورد به مرور زمان با عث بهبود کارکرد فکر مي گردد . به عبارت ديگر مي توان گفت هر کار ارائه شده در اين سايت يک تمرين فکري مي باشد .
گروه مهنسي ذهن RJ از همه ي انديشمندان ، صاحب نظران ، مخترعان ، مکتشفان ، مبتکران ، علاقه مندان و همه ي پژوهشگران در امور مربوط به اين رشته براي پر بارتر شدن و پيشرفت روز افزون اين دانش مهارتي در ايران دعوت به همکاري و همياري مي نمايد . با اين اميد که از راه بارور کردن انديشه ي ايراني انديشمنداني توانمند تربيت گردند و مشکلات ايران و جهان به دست انديشمندان به شکل ريشه اي از ميان برداشته شود .


مرکز مشاوره و روانشناسی مهرآسا بهترین مرکز مشاوره روانشناسی (مشاوره تلفنی روانشناسی 


دیگر مقالات مرتبط روانشناسی


:: درمان وسواس فکری و عملی(با افکار وسواسی چه کنم؟)
:: درمان افسردگی (آیا افسرده هستم؟)
:: درمان وسواس فکری(هر فکری که به ذهنتان خطور می کند، باور نکنید.)
:: مشاوره تلفنی ازدواج(آدم‌هاي خوبي که نبايد با آنها ازدواج کنيد!)
:: درمان اضطراب(چطور از شر اضطرابم خلاص شم)
:: مشاوره تحصیلی تلفنی(چند نکته کلی مطالعه ی بهتر مطالب درسی)
:: مشاوره خانواده(راز عشق های ماندگار)
:: درمان اضطراب و استرس( کاهش نگرانی با پذیرش بلاتکلیفی های زندگی)
:: مشاوره خانواده تلفنی(علل نابسامانیهای زناشویی)
:: درمان ترس و استرس(غذا دادن به ببر)
 


Share تاريخ: 1397/02/27 مشاهده : 462

, , , , , , , , , , , ,گذاشتن نظر