مشاوره تلفنی نوجوان


 
  مشاوره تلفنی نوجوان نیز مانند سایر خدمات مشاوره تلفنی کاربرد زیادی دارد. گاهی والدین نمی دانند که باید به نگرانی ها و اضطراب های خود در مورد فرزند نوجوان خود اهمیت داده، آن ها را واقعی بدانند یا اینکه مواردی که والدین را نگران می کند امری طبیعی است که در هر نوجوانی بروز می کند؟  

   گاهی می بینیم بچه ها کارهای روزمره قبلی را کنار می گذارند و بیشتر وقت خود را در خارج از خانه و با دوستان می گذرانند. آن ها دلشان می خواهد در فعالیت های اجتماعی خارج از خانه شرکت کنند، عضو گروه بزرگتر باشند و تیم ورزشی یا گروه موسیقی یا مانند آن تشکیل دهند. زمانی که در خانه هستند، وقت زیادی را صرف صحبت های تلفنی با دوستانشان یا گذراندن وقت در شبکه های اجتماعی می کنند. سلیقه شان در مورد لباس پوشیدن، آرایش موی سر، استفاده از زیورآلات به کلی تغییر کرده است و چیزهایی را می پسندند که با هنجارهای اجتماعی فاصله دارند. حرف های دوستان هم سن و سالشان را می پذیرند و صحبت های معلم و والدین را دوست ندارند.

   شاید کودک شیرین و دوست داشتنی چند سال قبل شما، حالا به صورت یک نوجوان خشمگین، عصیان گر، تنبل، جسور، بداخلاق، بی ملاحظه و حساس درآمده باشد. یا شاید نوجوان شما با امور و مواردی کلنجار می رود که دوستان همسن و سال و خواهران و برادرانش به طور طبیعی آن ها را انجام می دهد.

   اگر شما به عنوان پدر یا مادر به این نتیجه برسید که در مورد نوجوانتان چیز غلطی وجود دارد یا نگرانی هایی برای شما ایجاد شده است، ولی نمی دانید چه کار باید بکنید یا کجا مراجعه کنید، می توانید با استفاده از مشاوره تلفنی نوجوان، با یک روانشناس در ارتباط باشید تا یک ارزیابی اولیه انجام شود. چه بسا اگر مشکلات رفتاری، عاطفی، افسردگی، کم رویی، نافرمانی، مسائل جنسی، ترس و اضطراب و ... مطرح باشد بتوان با تشخیص و اقدامات به موقع از مزمن شدن مشکلات در دوران بزرگسالی جلوگیری کرد.